Nowe tematy na warsztatach czytelniczych

Warsztaty czytelnicze prowadzę od 2017 roku. To kilkuletnie doświadczenie rozmów o literaturze z młodymi ludźmi jest dla mnie fantastycznym przeżyciem i bardzo mocno dmuchnęło w moje skrzydła. Co roku przygotowuję nową ofertę warsztatów i co roku nieustannie ją modyfikuję, przystosowuję do zapytań i potrzeb zgłaszanych przez uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy.

W tym roku do oferty zawartej w folderze: https://wydawnictwomeandry.pl/warsztaty-czytelnicze-2021-2022/ dorzucam nowe pomysły: zajęcia o historii sztuki, które oczywiście nie mają być kursem historii sztuki a raczej zachętą do zainteresowania się sztuką, szukaniem kontekstów w literaturze i historii oraz pretekstem do dyskusji.

Mam również ogromną ochotę na rozmowy o fantastyce, mamy wszak Rok Lema, warto więc zastanowić się nad takimi pojęciami jak fantastykafantasy.

Kocham psy, interesuję się dogoterapią, więc z radością poszukam wraz z dziećmi psich tropów w literaturze.

Chętnie sięgnę do pojęć herstoryhistory i zapytam ucznnice i uczniów o ich kobiece i męskie spojrzenie na historię i literaturę. Nieodmiennie fascynują mnie drzewa, chętnie opowiem o kilku sekretach drzew i zrobię wraz z uczniami zielnik.

Startuję również z warsztatami dla przedszkolaków. Bardzo się na te zajęcia cieszę!!!

Jestem oczywiście otwarta na wszelkie pomysły i inspiracje. Nowy rok szkolny i nowe warsztaty zapowiadają się bardzo kreatywnie. Zapraszam!

Podziel się tym!

Podobne wpisy