Jak się czyta naszą książkę? Instrukcja obsługi
Jak się czyta „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni”? Jak czytać tak zwaną książkę interaktywną?
Nasze córki Zosia lat jedenaście i Hania lat dziewięć przystępują do lektury. Czytają tę samą książkę, ale wkrótce okazuje się, że każda z nich czyta inną opowieść! Jakby tego było mało, nie czytają książki strona po stronie, tylko przeskakują ze strony 10 na 12, potem z 22 na 32, kartkują książkę i podróżują po tekście. Każda ma szansę na inne zakończenie. W naszej książce słowo KONIEC pojawia się osiem razy. Po drodze czytelnik zmierzy się z dziesięcioma punktami decyzyjnymi.
Po godzinie Zosia zaczyna czytać książkę od początku. – Tym razem będę cywilem. Mieszkańcem Warszawy, nie dołączę do Powstania. Ciekawe jak będzie… – deklaruje
Nasza książka, to interaktywne spotkanie z historią, stawiamy czytelnika przed szeregiem wyborów – punktów decyzyjnych, umożliwiamy mu zostanie współautorem tej książki poprzez decydowanie o losie głównego bohatera. Jednocześnie w jednej powieści opowiadamy wiele historii. Każda z decyzji czytelnika zmienia bieg tej opowieści. Wydarzenia, w których bierze udział nasz czytelnik, miały miejsce w rzeczywistości i przytrafiły się prawdziwym ludziom.
Nasze córki polubiły taką interaktywną formułę opowiadania o historii. Mają frajdę z tego nietypowego czytania a przy okazji (nieświadomie) przyswajają wiedzę. Nasze wydawnictwo powstało właśnie na bazie naszych rodzicielskich doświadczeń. Polecamy się Waszej uwadze!