Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni

Opis

Jest 1 sierpnia 1944 roku. Mieszkasz w Warszawie, nazywasz się Janek i choć nie uczestniczysz w konspiracji, czujesz, że coś się dzieje w mieście. Atmosfera jest napięta. Podobno do Warszawy zbliżają się sowieckie wojska. Na ulicach jest nadzwyczajny ruch. 

A Ty? Co z Tobą?

Sięgając po „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni. Interaktywne spotkanie z historią”, stajesz przed wieloma wyborami. To Ty zostajesz współautorem tej książki. Decydujesz o losach głównego bohatera. Możesz dołączyć do powstania lub wybrać życie cywila, konstruować granaty, nauczyć się obsługi piata lub budować barykady. Masz również możliwość sprawdzić każdą z tych dróg, bo ta książka – dzięki swojej nowoczesnej formule – pozwala na swobodne przemieszczanie się w czasie i przestrzeni.

„Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni”, to wiele wątków i opowieści w jednej książce. Każda z historii wydarzyła się naprawdę. Czytelnik podejmując decyzje sam tworzy fabułę i jednocześnie dowiaduje się, jak wyglądały pierwsze dni Powstania Warszawskiego. 

Patronaty:

        

 

 Recenzje:

 Historia.org           Mamma.blog.deon         magicznyswiatksiazki.pl

Szczegóły

Autor Krzysztof Mital
Kategoria wiekowa 10 +
Oprawa Miękka
Format A5
Liczba stron 120
ISBN 978-83-947404-2-9

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

9 grudnia 2017

Świetnie, barwnie napisane. Przypomina mi się "Zośka i Parasol" w pigułce. Mój syn, który tego jeszcze nie czytał, po raz pierwszy spotyka się z Powstaniem, jego przebiegiem a przede wszystkim atmosferą, kolorytem, dylematami przed jakimi stają młodzi chłopcy (swoją drogą powinna być wersja dla dziewcząt - z punktu widzenia sanitariuszki, łączniczki ....). Książkę kupił wczoraj, a już przeczytał ją we wszystkich wariantach oraz ciurkiem, a teraz przyszedł do mnie i czytał mi na głos, każąc dokonywać moich wyborów. Świadczy to o tym, że książka doskonale trafia do 12-letnich dzieci, tym bardziej jeśli grały kiedyś w gry LPG.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl