Boże Narodzenie
Boże Narodzenie

Życzymy Wam dobrych, radosnych świąt wśród najbliższych i ... książek oczywiście!

 

czytaj całość »
BEZPŁATNE WARSZTATY

Bardzo lubimy w Meandrach opowiadać o naszych książkach, dzielić się nimi, rozmawiać o historii i ludzkich losach z młodszymi i starszymi, promować aktywną edukację. Właśnie wystartował nasz projekt BEZPŁATNE WARSZTATY. Zaczynamy od Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz okolic. W planach są również inne miasta.

Ofertę kierujemy do szkół podstawowych (dzieci z klas IV-VII), a także bibliotek publicznych, klubów i świetlic.

 

 

czytaj całość »
Dziki chłopiec a Maria Montessori

Słyszeliście o Marii Montessori i jej teorii pedagogicznej? Maria Montessori żyła w drugiej połowie XIX wieku i zakwestionowała ówczesne patrzenie na sposób edukowania dzieci. Postanowiła oddać dzieciom wolność, wyzwolić kreatywność i towarzyszyć w podróży przez świat wiedzy. Czy wiecie, że Maria Montessori czytała dzienniki doktora Itarda, który zajmował się "naszym" dzikim chłopcem?

czytaj całość »
Korekta i redakcja
Korekta i redakcja

Kiedy już autor zakończy pracę nad swoim dziełem, trzeba emocje odstawić na bok i przeanalizować utwór pod kątem poprawności językowej, interpunkcyjnej (korekta) i zredagować całość. Redaktor zapyta dla jakiego przedziału wiekowego jest dana książka - innym językiem posługujemy się pisząc dla najmłodszych, jeszcze innym tworząc dla nastolatków; sprawdzi wszelkie odniesienia w książce - mapy, słowniczki, indeksy, itp. Nami od strony korekty i redakcji opiekuje się Ania Grabarczyk.

czytaj całość »
Ilustrator
Ilustrator

Kiedy mieliśmy już gotową warstwę tekstową naszej pierwszej książki, pojawiło się naturalnie pytanie o ilustracje. Kto zilustruje naszą książkę?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl